Specjalizacje

Fuzje i Przejęcia

Doradztwo przy transakcjach fuzji i przejęć oraz obsługa korporacyjna podmiotów gospodarczych stanowią jeden z najistotniejszych obszarów działalności Kancelarii. Praktyką w tym zakresie kieruje Jarosław Dubiński, Partner Zarządzający Kancelarii.

Prawnicy Kancelarii zapewniają kompleksową obsługę prawną inwestorom, funduszom private equity oraz doradcom inwestycyjnym uczestniczącym w transakcjach fuzji i przejęć spółek będących w obrocie publicznym i niepublicznym.

Doradzamy w zakresie nabywania i zbywania aktywów, w tym wyjścia z inwestycji, restrukturyzacji i przekształceń dotyczących grup kapitałowych. Obok doradztwa transakcyjnego, prawnicy Kancelarii świadczą kompleksową obsługę korporacyjną na rzecz podmiotów gospodarczych - zarówno tych notowanych na giełdzie papierów wartościowych i alternatywnych systemach obrotu, jak również niepublicznych.

Prawnicy Kancelarii uczestniczyli w kilkudziesięciu dużych i złożonych transakcjach fuzji i przejęć dotyczących spółek będących w obrocie publicznym i niepublicznych, w tym m.in. świadczyli usługi doradztwa prawnego:

  • w zakresie przejęcia przez Maspex - jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych: spółek z grupy Agros Nova, spółki Lubella S.A., największego w Czechach i na Słowacji producenta napojów - grupy Walmark, trzeciej pod względem wielkości na węgierskim rynku soków spółki Olympos, znajdujących się w pierwszej czwórce na bułgarskim rynku soków spółek z grupy Litex i spółki Polski Lek S.A.,
  • podmiotom z Grupy MCI przy: nabyciu kontrolnego pakietu udziałów w spółce z branży płatności elektronicznych eCard, inwestycji w spółkę prowadzącą sklep internetowy www.answear.com, inwestycji w spółkę ATM S.A., inwestycji w spółkę Netia S.A., a następnie sprzedaży tej spółki, transakcji objęcia istotnego pakietu akcji we Frisco S.A. przez inwestora branżowego, przejęciu kontroli przez fundusz inwestycyjny z grupy MCI nad spółką Naviexpert, wyjściu ze spółki INVIA,
  • przy przejęciu działającej w branży telekomunikacyjnej spółki ECS przez Fundusz CEE Equity,
  • przy przejęciu Firmy Cukierniczej „Solidarność - rok założenia 1952" sp. z o.o. przez Colian Sweet Sp. z o.o.,
  • na rzecz AMVESCAP PLC w Londynie w zakresie połączenia dwóch powszechnych towarzystw emerytalnych: PTE ARKA-INVESCO S.A. i Pocztowo-Bankowego PTE S.A.,
  • w zakresie sprzedaży akcji PTE PBK S.A. przez Bank PBK S.A. na rzecz grupy ERGO HESTIA,
  • w zakresie objęcia akcji zakładu ubezpieczeń TU CIGNA S.A. przez grupę SUOMI,
  • pozyskania inwestora finansowego dla Domu Maklerskiego TMS Brokers S.A.,
  • doradztwa na rzecz KGHM TFI S.A. w zakresie transakcji nabycia od Skarbu Państwa Uzdrowiska Połczyn S.A. i Świeradów - Czerniawa Sp. z o.o.
close menu